Зареєструватися

Посібник зі збору необхідного пакету документів

04 вересня 2024

Дата оновлення: 04.09.2024

1. Загальні положення

1.1. Цей Посібник створений для учасників Програми з кібердіагностики бізнесу, зокрема для Надавачів Послуг та Отримувачів Послуг, основною метою якого є – допомогти ефективно та правильно зібрати й завантажити повний пакет документів, що вимагається Адміністратором програми в рамках Процедури верифікації та Процедури перевірки.

1.2. Для цілей забезпечення Процедури верифікації:

Програма кібердіагностики бізнесу – програма, яка передбачає надання Послуг кібербезпеки представникам малого і середнього бізнесу через залучення спеціалізованих фахівців. З одного боку, Програма з кібердіагностики бізнесу надасть малому і середньому бізнесу надійних, верифікованих постачальників Послуг у сфері кібербезпеки, а з іншого, дозволить постачальникам у сфері кібербезпеки залучати нових клієнтів і отримати досвід роботи в нових галузях.

Адміністратор програми – забезпечує та відповідає за розробку процедур та імплементацію Програми з кібердіагностики бізнесу, в тому числі шляхом координування, аналізу та перевірки представників малого та середнього бізнесу, а також верифікації Надавачів Послуг і оцінювання наданих Послуг відповідно до Процедури оцінювання якості наданого діагностування в рамках Програми з кібердіагностики бізнесу.

Надавач Послуг – верифікована юридична особа або приватний підприємець, що має підтверджений досвід у сфері кібербезпеки. Надавач Послуг зобов’язаний відповідати вимогам визначених цією Процедурою верифікації та підтвердити спроможність забезпечувати високу якість Послуг і виконувати роботи відповідно до угод укладених з Отримувачами Послуг.

Отримувач Послуг – юридична особа або приватний підприємець із сектору малого та середнього бізнесу, який відповідно до умов Програми з кібердіагностики бізнесу звертається за отриманням Послуг у верифікованих Надавачів Послуг. Отримувач Послуг укладає угоду з Надавачем Послуг з метою підвищення рівня кібербезпеки свого підприємства.

Процедура верифікації – визначає механізм та порядок здійснення верифікації Надавача Послуг в рамках реалізації Програми з кібердіагностики бізнесу, що включає у себе оцінку відповідності та верифікацію Надавача Послуг на етапі: а) Реєстрації в Програмі з кібердіагностики бізнесу, та б) Підтвердження спроможності забезпечувати високу якість надання Послуг.

Процедура перевірки – визначає механізми та порядок здійснення перевірки відповідності Отримувача Послуг умовам Програми з кібердіагностики бізнесу для забезпечення можливості його подальшого звернення за отриманням Послуг.

1.3. Посібник підготовлений Адміністратором програми та слугує виключно рекомендаційним джерелом, призначеним для полегшення процесу збору та завантаження належного пакету документів, які передбачені Процедурою верифікації та Процедурою перевірки.

2. Необхідний перелік документів

2.1 Залежно від форми ведення підприємницької діяльності, учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках проходження Процедури верифікації або Процедури перевірки повинні завантажити повний або частковий перелік наступних документів:

  • Витяг з ЄДР;
  • Статут юридичної особи;
  • Структура власності юридичної особи;
  • Довідка про систему оподаткування;
  • Відомості з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
  • Довідка про відсутність корупційних правопорушень;
  • Довідка про несудимість;
  • Довідка про фінансову звітність за 2 останні роки.

3. Рекомендації для зручного способу отримання документів

3.1. Витяг з ЄДР

Витяг (виписка) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — це документ, що містить відомості про юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців. 

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки мають можливість:

  • Завантажити скан-копію Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — Виписку з ЄДР). Виписка з ЄДР є одним з першим документів, яку отримують підприємці після реєстрації свого бізнесу, містить фізичний підпис та мокру печатку державного реєстратора;
  • Сформувати та завантажити Витяг з ЄДР у форматі PDF користуючись наступними ресурсами:

а) https://diia.gov.ua/services/vityag-z-yedr

б) https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search

3.2. Статут юридичної особи

Статут — це установчий документ юридичної особи. У ньому визначається загальна інформація про юридичну особу, порядок вчинення певних дій в межах юридичної особи, обмеження та повноваження посадових осіб тощо. 

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки повинні завантажити скан-копію актуальної редакції статуту. Текст документа повинен бути читабельний та зрозумілий для ознайомлення.

3.3. Структура власності юридичної особи

Структура власності – є офіційним документом, що являє собою схематичне зображення системи взаємовідносин фізичних та юридичних осіб, інших подібних правових утворень, що дає змогу встановити всіх кінцевих бенефіціарних власників компанії. 

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки повинні завантажити скан-копію структури власності юридичної особи. 

Ознайомитись із прикладами схематичних зображень структури власності можна за посиланням. Своєю чергою, Наказ Міністерства фінансів України № 163 від 19.03.2021 регламентує вимоги до форми та змісту структури власності. Зокрема структура власності повинна:

  • бути підписаною керівником юридичної особи;
  • містити інформацію про всі особи, які прямо або опосередковано володіють юридичною особою (відсоток корпоративних прав, ПІБ, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер (та за наявності — серію) паспорта громадянина України, країна громадянства (підданства).

3.4. Довідка про систему оподаткування

Довідка про систему оподаткування — це офіційний документ, який підтверджує податковий статус підприємця чи організації. Довідка видається Державною податковою службою України та засвідчує, який саме режим оподаткування (спрощена система оподаткування, загальна система оподаткування, платник ПДВ) був обраний підприємцем та діє на момент видачі довідки. 

Види довідок:

  • Інформаційна довідка на фірмовому бланку підприємця про обрану загальну систему оподаткування (не платник ПДВ);
  • Витяг з реєстру платників єдиного податку;
  • Витяг з реєстру платників ПДВ.

Подати заяву на отримання Витяг з реєстру платників єдиного податку чи Витяг з реєстру платників ПДВ можна особисто через будь-яке управління ДПС України або заповнивши заяву на отримання такої послуги онлайн за посиланням.

3.5. Відомості з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки повинні завантажити документ, що інформація про підприємство відсутня в Реєстрі боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність). З детальною інформацією, як отримати необхідний документ можна ознайомитись за посиланням

3.6. Довідка про відсутність корупційних правопорушень

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки повинні завантажити довідку про відсутність корупційних правопорушень за відповідним учасником Програми (ФОП або ЮО). Дану довідку зручно та швидко можна отримати скориставшись даним посиланням

3.7. Довідка про несудимість

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки повинні завантажити довідку про відсутність судимості ФОП або керівника та інших осіб, які представляють юридичну особу або мають право на вчинення фінансових операцій. Даний витяг зручно та швидко можна отримати скориставшись даним посиланням.

3.8. Довідка про фінансову звітність за 2 останні роки (2022 та 2023) 

Учасники Програми з кібердіагностики бізнесу, в рамках вимог зазначених Процедурою верифікації чи Процедурою перевірки повинні завантажити Довідку про фінансову звітність за 2 останні роки. Такою довідкою може бути Фінансова звітність малого підприємства чи інший відповідний документ у PDF форматі, який був поданий до Державної податкової служби України (з відповідною позначкою або прикріпленою квитанцією). 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux